REISIKALENDER

Õpilasreisid välismaal

Õpilasreisid välismaal2018-11-14T21:51:43+03:00

See on kõige soodsam ja loomulikum viis viia oma õpilaste kollektiiv avastama maailma. Lapsed püsivad koos, tugevneb ühtekuulumisetunne. Uues keskkonnas kahaneb laste himu nutiseadmete järele, neil lõpuks rohkem aega üksteise jaoks, üheskoos olemiseks. Noored inimesed avanevad uuest küljest.

Pakume õpilastele reise ajaloo- ja kultuurihuvi rahuldamiseks, tublidusega välja teenitud preemiaks või ka mõne konkreetse sündmuse külastamiseks.

Väljasõit kooli juurest varahommikul. Viking Line´i laev VikingXPRS väljub Tallinnast kell 08.00,

saabumine Helsingisse 10.40. Tagasi Helsingist väljumine kell 21.30, saabumine Tallinna südaööl.

Veeda tore päev põhjanaabrite pealinnas, mis pakub põnevaid üllatusi suurtele ja väikestele.

Siin tunned kõikjal mere lähedust ja tõeline loodus on keset linna.

Linnaekskursioon jalgsi ja bussiga: Senati väljak, parlamendihoone, Esplanaadi park,

monumentaalne Toomkirik, presidendiloss, kaljukirik jpm.

Vastavalt soovile saab külastada:

*2002 a. avatud ülemaailmsesse Sea Life ketti kuuluvat meremaailma. 28 akvaariumi ja klaastunnel pakuvad võimaluse tutvuda nii Läänemere kui troopiliste vete asukatega ning imetleda otse teie ees

avanevat värvikirevat veealust maailma.

*Põhjamaade suurima atraktsioonide valikuga Linnanmäki lõbustusparki

*Flamingo Spa veeparki, kus vees hullamise rõõmu pakuvad 6 basseini ja liutoru.

* ägedat siseruumides paiknevat seiklusparki SuperPark , kus saab ronida, köielt laskuda ja sõita pedaalautoga

* Teaduskeskust Heureka Heureka on populaarne kogupere teadus- ja ajaviitekeskus, kus maailma saladusi avastatakse ise katsetades. Lisaks püsiekspositsioonile korraldatakse ajutisi näitusi. Vaadata saab rottide korvpalli ja animee-

ritud planetaariumifilme Heureka Vattenfall Planetaariumis.

*Korkeasaari loomaaeda. Siin on võimalik kohtuda rohkem kui 150 loomaliigi esindajaga arktilisest tundrast kuni troopilise vihmametsani ning tundma õppida ohustatud liike. Suvel pääseb Kauppatorilt laevaga otse loomaaia sadamasse.

Rohkem infot Helsingi kohta: http://www.visithelsinki.fi/en/eesti-keel

Anna oma soovist teada, meie koostame just Sinu grupile sobiva programmi.

Ekskursioon Riia vanalinnas: presidendiloss, Mustpeade maja, “Kolm venda”, Vabaduse sammas,

Toomkiriku väljak jpm.

Lisatasu eest on võimalik külastada muuseume, loomaaeda, tõusta Peetri kiriku vaateplatvormile,

lustida Livu veepargis Jurmalas, einestada ja veeta lõbusalt aega Lidos.

Gauja (Koiva) jõe ürgoru vaheldusrikkad maalilised maastikud on imetlusväärsed igal aastaajal. Ürgoru kauneima lõigu kaitseks loodi 1973.a. Gauja rahvuspark, mille suurimaks uhkuseks on kaunid liivakivipaljandid, allikad ja koopad.

Vaatame ringi rahvuspargi keskuses Siguldas, otsime üles Baltikumi suurima liivakivikoopa, ronime Turaida lossi torni, kust avaneb võimas vaade ümbrusele.

Siguldast sõidame Lätimaa pealinna Riiga, tutvume põgusalt kauni vanalinnaga: toomkirik,

Vabaduse sammas, Mustpeade maja jpm. Enne kojusõitu naudime õhtusööki Lido vabaajakeskuses.

Tutvume Cesise (Võnnu) vanalinnaga, uurime, kuidas on linnaga seotud eesti maalikunstnik Johann Köler, otsime üles vabadussamba ja meenutame ajalootunnis õpitud eestlaste-lätlaste ühist võitu Võnnu lahingus .
Cesise loss – Liivi ordu tugevamaid kindlusi Baltimaades, 13.-16.saj. asus siin ordumeistri reisdents. Giidilt kuuleme lugusid elust Liivi ordu aegadel, saab laskuda keldrisse, kus avaneb võimalus näha tõelist keskaegset vanglat. Vanast kindlustornist avaneb suurepärane vaade kaunile ümbrusele.
Araiši muuseum-pargis tutvume vanade latgalite igapäevaeluga. Siin näeb lossivaremeid ja umbes 20 puitmaja, mis asuvad Araiši järve saarel, taastatud tuulikuid jne. Läti folklooris on põnevaid legende järve tekkest ning järve põhja vajunud lossist.

NB! Võimalikud erinevad marsruudid, näiteks

* Ruhja jäätisevabrik ja Cesis

* Cesis ja Ligatne loodusrajad

vms.

Vajad adrenaliini? Miks mitte võtta päev vabaks ja sõita Siguldasse.
Lisaks maalilisele loodusele ja matkaradadele on siin mitmeid võimalusi aktiivse puhkuse veetmiseks.

*Köisraudteel üle Gauja (Koiva) ürgoru Siguldast Krimuldasse sõites avanevad kaunid vaated jõele, Turaida lossile, Krimulda mõisale ja ümbritsevale loodusele

*Suvekelgurada Läti ühel järsemal nõlval on 400 m pikk, toimib Ameerika mägede põhimõttel ja lubab saavutada kiiruse kuni 40 km/h.

*Tarzani seikluspargis saab turnida erineva raskusastmega radadel, suusatõstukiga mäest üles sõita ja tuubiga alla kihutada, vibu lasta, velokardiga sõita jne. Atraktsioonidele saab osta eraldi piletid, kui aega rohkem ja seiklushimu suurem, võib lunastada komplekspileti, mis võimaldab kõik atraktsioonid ära proovida.
Avatud 1.maist 31.oktoobrini.

Ligatne – 1993.a. linnaõigused saanud asula Gauja (Koiva) jõe vasakul kaldal Gauja rahvuspargi territooriumil. Ligatne nime seostatakse eelkõige paberivabrikuga (1815), mis on hetkel ainus paberit tootev ettevõte Lätis ning ühtlasi üks vanematest ja traditsioonirikkamatest kogu Euroopas. Uudistame paberivabriku ajaloolisi hooneid, mis kantud riikliku tähtsusega kultuurimälestiste nimekirja, vaatame liivakivipaljandeid ja koopaid, mida Ligatne ümbruses on märkimisväärne hulk, kuulame nendega seotud lugusid-legende. Hiljem on võimalik matkata loodusradadael, kus saab jälgida Läti faunale iseloomulikke loomi ja linde. Metsloomad on siia toodud erinevatest Läti piirkondadest. Nad on olnud kas haavatud või kodustatud loomade pojad, kes enam ei suuda elada inimese abita.

Sigulda – ca 11000 elanikku. 1973.a Gauja jõe maalilise ürgoru kaitseks rajatud Läti esimese rahvuspargi keskus. Siin asuvad Läti kõige uhkemad devoni liivakivi paljandid ja koopad, neist Gutmani koobas on suurim kogu Baltikumis. Jalutame matkaradadel, naudime kauneid loodusvaateid köisraduteega üle jõe sõites. Soovi korral saab lähemalt uudistada Turaida kindlust või panna julgus proovile suvekelgurajal.

1.päev: Väljasõit grupile sobivast kohast.
Sigulda – Gauja jõe maalilisse orgu rajatud rahvuspargi keskus. Näeme iidseid ordulossi varemeid, Gutmani koobast ( suurim liivakivikoobas Baltimaades ), kuuleme põnevat legendi Turaida Roosist, soovi/võimaluse korral võtame ette teekonna 43 meetri kõrgusel köisraudteel üle Koiva jõe ürgoru vaadetega Turaida lossile, Krimulda mõisale ning mitme kilomeetri kaugusel avanevale lummavale maastikule.
Riia: ca 700 000 elanikuga suurim linna Baltikumis. 2016.a. tähistas Riia juba oma 815.aastapäeva.
Linnaekskursioon – giidi juhendamisel teeme jalutuskäigu keskaegses vanalinnas. Peatume Toomväljakul, et imetleda suursugust kuulsa oreliga Toomkirikut, uudistame kaunilt restaureeritud Mustpeade maja ja Riia üheks sümboliks kujunenud Vabadusesammast.
Soovi korral külastame taasavatud Mootorite muuseumi, loomaaeda või sõidame Jurmalasse Livu veeparki veemõnusid nautima.
2.päev: Hommikusöök.
Riia-Jelgava ( ca 45 km). Külastame põnevate lugudega seotud Kuramaa hertsogite hauakambreid Jelgava lossis.
Rundale loss – ajalooline hertsogite residents, ehitatud aastatel 1736-1740 Itaalia kuulsa arhitekti Rastrelli kavandite järgi. Oskuslikult restaureeitud hoones on külastajatele avatud kunagised valitsejate esindussaalid,hertsoginna buduaar ja hertsogi eluruumid.

Hinnas:
* mugavustega reisibuss
* ekskursioonid Jelgava hauakambrites ja Rundale lossis
* ööbimine Riia hotellis (2-4-kohalised toad) + hommikusöök
* giid-reisijuht kogu marsruudil
* parkimistasud ja teedemaksud

Lisatasu eest : sissepääsupiletid

1.päev: Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast.
Teekond Leedumaale. Pealelõunal jõuame pealinn Vilniusesse, mille sümboliks on linnusemäel kõrguv Gediminase torn.
Majutamine hotellis ( 2-4-kohalised mugavustega toad). Ekskursioon vanalinnas.

Õhtul külastame Baltimaade suurimat Polüneesia saarte teemalist Vichy veeparki. 13400m2 pargialal võib korraga veemõnusid nautida kuni 1300 külastajat. Kuue meetri kõrguste palmide, liaanide, orhideede ja korallide keskel on adrenaliinisõltlastel võimalik läbi elada paadisõit kärestikujõel, laskuda 110 meetri pikkusel liugteel kiirusega kuni 60 km/h, võidelda 1,5 meetriste lainetega.

2.päev: Hommikusöök. Väljasõit Trakaisse ( ca 25 km). Trakai – kitsaste tänavate, väikeste puumajadega, aedade, terasside ja maalilise järvega linnake. Arvukate legendidega seotud suurvürst Gediminase poolt järvesaarele rajatud ajalooline kindlusloss.
Peale keskpäeva asume tagasiteele. Kojusaabumine südaöö paiku.

Hind sisaldab:
* mugav reisibuss
* majutus Vilniuse **/*** hotellis ( 2-4-kohalised mugavustega toad)
* giid-reisijuht kogu marsruudil
* teemaksud ja parkimistasud

Täiendava tasu eest:
* sissepääsupiletid
Vichy veepark ( õpilane 10.-), Trakai kindlusloss ( täiskasvanu 6.-/ õpilane 3.- )

1.päev: Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Piiriületus. Tutvumine kunagise Setumaa pealinna Petseriga. Ekskursioon 1473.a. avatud mungakloostris, mille paksude müüride taga on peidus rida põnevaid arhitektuurimälestisi. Märkimist väärivad ka unikaalne Koobaskirik, Püha Värav ja selle juurest algav “veretee”.
Teekond Pihkvasse. Lõunapaus.
Pihkva – oblastikeskus Velikaja jõe ääres on üks Venemaa vanimaid linnu, esmakordselt kroonikates mainitud juba 903.aastal. Jalutuskäik linna vanimas osas Kremlis.
Õhtul sõidame Novgorodi ööbima.

2.päev: Hommikusöök.
Novgorod – enam kui 1200 aastase ajalooga linn, Vene riigi häll. Päev iidses hansalinnas – Jaroslavi Hoovi ajaloolised ehitised, linna süda Kreml koos 11.sajandist pärineva Sofia peakirikuga. Vitoslavlitsõ Vabaõhumuuseumi imeline vene puitarhitektuur. Vaba aeg omal käel ringi vaatamiseks ja ostude tegemiseks.
Õhtupoolikul alustame tagasiteed Eestisse. Soovi korral põgus poepeatus Pihkvas. Kojusaabumine hilisõhtul.

Hind sisaldab:
* ööbimine mugavas Novgorodi *** hotellis.
* hommikusöök
* teemaksud ja parkimistasud
* giid-reisijuht kogu marsruudil
* Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseumi piletid

Lisatasu eest:
* Venemaa viisa ja tervisekindlustus
* soovi korral rahvuslikus stiilis külluslik restorani lõunasöök (ca 15.- eur) või venepärane samovaritee joomine ja pirukate söömine (ca 6.- eur)

NB! Venemaa viisa vormistamiseks on vajalik EV pass, mis on kehtiv veel vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist.

1.päev: Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Piiriületus.
Tutvumine Setumaa endise pealinna Petseriga ja 1473.a. asutatud vene õigeusu mungakloostriga.
Teekond Pihkvasse.Lõunapaus.
Ekskursioon Pihkvas: oblastikeskus Pihkva Velikaja jõe alamjooksul on üks Venemaa vanimaid linnu – esmakordselt kroonikates mainitud juba 903.aastal. Jalutame linna vanimas osas Kremlis, näeme kindlusemüüre ja koosolekute väljakut.
Teekond Puškini Mägedesse ( ca 110 km). Majutus turismibaasis või hotellis ( 2-4-kohalised mugavustega toad).
2.päev: Hommikusöök.
Põnev ekskursiooniprogramm Puškini Mägede looduspargis: tutvumine paikadega, mis omal ajal inspireerisid vene suurkuju Aleksandr Puškinit kirjutama oma surematuid teoseid. Mihhailovskoje – kauni looduse keskel asuv Puškinite perekonna maamõis, kus sündisid “Boris Godunov” ja peatükk “Jevgeni Oneginist”. Trigorskoje – kirjaniku sõbra Ossipov-Wulfi häärber, kus luuletaja kohtus oma südamedaami Anna Kerniga. Svjatogorski klooster – poeedi viimne puhkepaik.
Pealelõunal asume tagasiteele Pihkva suunas. Soovi korral põgus kohvipaus Pihkvas. Piiriületus. Teekond koju.

Hind sisaldab:
* mugav reisibuss
* ekskursiooniprogramm + giid-reisijuht kogu marsruudil
* ööbimine ja hommikusöök
* kõikide programmis ettenähtud muuseumite sissepääsutasud
* parkimistasud ja teemaksud

Täiendava tasu eest:
* Venemaa viisa ja tervisekindlustus ( 61.-)
* soovi korral õhtusöök ( ca 6 eur )

1.päev: Väljasõit grupile sobivast kohast. Teekond Kuramaale.
Ventspils – linn Venta suudmes on muutunud Läti Vabariigi uusimaks turismimagnetiks. Kaunilt restaureeritud hoonetega vanalinn, arvukate lillekaunistuste ja skulptuuridega pargid ning Lõunamuuli promenaad loovad linna külalistele meeldiva keskkonna kosutavaks puhkuseks. Ülevaatlik linnaekskursioon, õhtune jalutuskäik muulil. Võimalusel meresõit populaarsel lõbusõidulaeval “Herzog Jakob”.

2.päev: Hommikusöök. Külastame kalapüügitraditsioonidele pühendatud mereäärset vabaõhumuuseumi.
Teekond Ventspils-Kuldiga. Kuldiga – kunagine Kuramaa hertsogiriigi pealinn. Venta jõe kallastel asuv üks vanimaid hästisäilinud keskaegse arhitektuuriga provintsilinna on kutsutud ka “Läti Veneetsiaks”. Imetleme Euroopa ühe laiema joa ( 249 m) vetemängu ja suursugust tellissilda üle Venta jõe.
Tagasitee Eestisse.Koju jõuame hilisõhtul.

Kolmepäevasel reisil lisandub täiendavalt Sigulda Rahvuspargi külastus koos võimalusega sõita köisraudteel üle maalilise Gauja jõe ürgoru ( või lustimisega põnevas Tarzani seikluspargis), Pure šokolaadimuuseumi külastus ning vaba aeg puhkuseks mereäärses kämpingus.

Hind sisaldab:
* mugav reisibuss
* eestikeelne ekskursiooniprogramm + giid reisijuht kogu marsruudil
* ööbimine kõigi mugavustega kämpingumajakestes ( 2x kahekohaline tuba)
* hommikusöök
Täiendava tasu eest:
* tasuliste vaatamisväärsuste piletid ( orienteeruvad hinnad)
Ventspilsi vabaõhumuuseum 1.50 / 0.60, ringsõit lõbusõidulaeval 1.50 / 0.80

1.päev: Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Teel Kuramaale teeme peatuse Läti “Hollywoodis” – Cinevillas. Põneva kinolinnaku külastus meenutab astumist ajamasinasse, kus kohtume 100 aasta taguse Riiaga. Kirik, ajaloolised sillad, turuväljak, Daugava jõe kallas koos laevadega, sõjatehnika ning muud rekvisiidid võimaldavad pilguheitu filmitegemise maailma kulisside taha.
Õhtuks jõuame Ventspilsi. Lühitutvus linnaga, jalutuskäik muulil.
Majuus mereäärses kämpingus või hotellis.

2.päev: Hommikusöök. Päev Ventspilsis. Kalapüügitraditsioonidele pühendatud mereäärne vabaõhumuuseum, kus üheks külastajate magnetiks on sõit “väikese auruveduriga” kitsarööpmelisel raudteel. Õhtupoolikul naudime linnavaadet ja meresõitu populaarsel lõbusõidulaeval “Hertsog Jakob”.

3.päev: Jätkame ringsõitu Kuramaal.
Peatus Salduse kommivabrikus, kus maitseme erinevaid tehases valmistatavaid maiuseid ning uudistame meilgi tuntud “lehmakommi” tootmisprotsessi.
Jaunpilsi loss: asutatud 1301.aastal Liivi ordumeistri Gotfried von Roga residentsina. Põnev tutvumisretk lossiruumides ja territooriumil elurõõmsa lossidaami Hilda seltsis. Külastame avaraid lossisaale, ronime kindlustorni, uudistame keskaegseid relvi ja veinikeldrit.

Hind sisaldab:
* mugav reisibuss
* ekskursiooniprogramm + giid-reisijuht kogu marsruudil
* majutus kämpingus või hotellis + hommikusöögid
* parkimistasud
* käibemaks

Täiendava tasu eest:
* sissepääsutasud ( orienteeruvad hinnad)
Ventspilsi vabaõhumuuseum 1.42 / 0.60) , sõit kitsarööpmelisel raudteel 1.50 / 1.07, lõbusõit laevaga 1.50 / 0.80, Jaunpilsi loss 8.-, Cinevilla kinolinnak 5.- / 3.50, kommivabriku külastus 3.-

1.päev: Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Teekond Leedumaale. Peatus Jelgavas – uudistame põnevaid Kuramaa hertsogite hauakambreid.
Kaunase lähedal teeme peatuse muljetavaldavate väljapanekutega memoriaalis IX Fort. 19.sajandil ehitatud kindlusekompleksi osa, kus saksa okupatsiooni ajal hoiti vangis ja hukati suurel hulgal inimesi. Muuseumi sünge ekspositsioon koosneb genotsiidi ja kindluse ajalooga seotud esemetest.
Saabumine Kaunasesse. Kaunas: Leedu vanimaid linnu ( esmamainimine 1361.a), Leedu Vabariigi pealinn 1919-1940.
Majutamine hotellis ( 2-4-kohalised mugavustega toad ).

2.päev: Hommikusöök. Kaunas-Trakai-Vilnius-Kaunas.
Peatus Trakais. Trakai on linnake kitsaste tänavate, väikeste puumajade, terrasside ja maalilise vaatega järvele. Arvukate legendidega seotud 1321.aastal järvesaarele rajatud kindlusloss.
Leedu pealinn Vilnius. Ekskursioon vanalinnas.
Soovi korral on võimalus külastada Polüneesia saarte teemalist veeparki.

3.päev: Hommikusöök
Jalutuskäik Kaunase vanalinnas. Vaba aeg poekülastuseks ja kodustele suveniiride ostmiseks.
Keskpäeva paiku asume tagasiteele. Kojusaabumine hilisõhtuks.

NB! Soovi korral võib programmi lülitada Rundale lossi külastuse.

Hind sisaldab:
* mugav reisibuss
* majutus Kaunases **/*** hotellis + hommikusöögid
* eestikeelne ekskursiooniprogramm + giid-reisijuht kogu marsruudil
* teemaksud ja parkimistasud
* käibemaks
Lisatasu eest:
* sissepääsutasud

1.päev: Väljasõit varahommikul Teel Neevalinna teeme peatuse Peterhofis.Tutvume 18.sajandi Vene ehituskunsti, arhitektuuri ja maastikukujunduse pärli , vene tsaaride suveresidentsi, suursuguse Peterhofi lossi- ja pargikompleksiga. Jalutuskäik pargis.

Pealelõunal saabume Peterburi. Vähesed maailma linnad saavad pakkuda oma külalistele nii kauneid vaatamisväärsusi kui Neevalinn. Peeter I poolt 1703.aastal rajatud 6 bastioniga kindlusest alguse saanud suurlinn tähistas hiljuti oma 310.aastapäeva ja on taastamas oma mainet Euroopa metropolina.

Ülevaatlik bussiekskursioon: näeme ajaloolisi hooneid Ülikooli kaldapealsel, Marsi Väljakut ja Suveaeda, Admiraliteedihoonet ja Vaskratsanikku.

Päeva lõpuks uudistame põnevat Grand Maketi – 2012.a. avatud show-muuseumis on ca 800m2 suurusel maketil loodud miniatuurne koopia erinevate Venemaa linnade ja regioonide igapäevaelust – hääle- ja valgusefektidega vürtsitatud ekspositsioonis liiguvad sajad rongid ja autod, tuhanded pisifiguurid on tegemas oma argitoimetusi. Tõeline meistriteos, mis edastab Venemaa elu üldpilti sama elavalt kui mõni film või teatrietendus.

Majutamine hotellis ( 2-4 kohalised toad).

2.päev: Hommikusöök. 1703.a. Peeter I ja tema lähimate nõuandjate otsese järelvalve all ehitatud Peeter-Pauli kindlus, mille müürid varjavad kuldse kellatorniga Peeter-Pauli katedraali, linna rajaja ja teiste Vene imperaatorite viimset puhkepaika ja Trubetski bastioni vangla süngeid ruume.

Päeva teisel poolel uudistame suursugust Jusupovi paleed – ühe kunagise Venemaa mõjukaima perekonna muljetavaldavat residentsi, mis peidab nii uskumatuid rikkusi kui ka Rasputini mõrva saladusi. Vürst Jusupov ehitas oma paleesse vähendatud koopia kuulsast La Scala ooperiteatrist, mis on senini aktiivses etenduseandjate kasutuses.
NB! Jusupovi palee ekskursiooni võib soovi korral asendada Tsarskoje Selo Katariina lossi külastamisega.

Õhtul vaba aeg Peterburis. Soovijatel võimalik nautida laevasõitu Neevalinna kanalitel.

Võimalusel uudistame koos “unetutega” unikaalset Peterburi sildade avamise vaatemängu.

3.päev: Hommikusöök. Ermitaaž, üks maailma vanimatest ja suurimatest muuseumidest, asub viies Peterburi ajaloolises hoones, kaasa arvatud endine vene tsaaride residents Talvepalee. Rohkem kui 3 miljoni eksponaadi hulgas on väljapanekuid alates antiikkunstist kuni suurepäraste Lääne-Euroopa maalide ja skulptuurideni. Ja kõike seda enam kui 400 muuseumsaalis.

Peale ekskursiooni vaba aeg poekülastuseks ja kodustele suveniiride ostmiseks.

Pealelõunal alustame tagasiteed Eestisse. Õhtuks oleme kodus.

Hind sisaldab:

* mugav reisibuss

* majutus Peterburi hotellis ( 2-4-kohalised toad) + hommikusöögid

* teedemaksud ja parkimistasud

* eestikeelne ekskursiooniprogramm + giid-reisijuht kogu marsruudil

Täiendava tasu eest:

* Venemaa viisa ja tervisekindlustus ( 61.-)

* muuseumipiletid

1.päev: Väljasõit varahommikul. Pealelõunal saabumine Palangasse. Õhtune jalutuskäik Leedu populaarseimas merekuurordis, mille kaunitel liivarandadel veedab igal aastal puhkust ligi pool miljonit inimest. Naudime linnamelu arvukate välikohvikutega merepromenaadil ja päikeseloojangut peaaegu kilomeetripikkusel meresillal.

Majutus hotellis ( 2-4-kohalised mugavustega toad).

2.päev: Hommikusöök.

Põnev Dinosauruste park. Praamisõit Klaipedast Kura säärele. Rahvuspargi keskus Nida. Nõidade mägi unikaalsete puuskulptuuride ekspositsiooniga. Imetleme Põhja-Euroopa kõrgemaid rändliivaluiteid. Meeleolukas delfiinide etendus.

3.päev: Hommikusöök Kojusaabumine hilisõhtul.

Asume tagasiteele Eestimaa suunas. “Magus” peatus Salduse kommivabrikus. Juba rohkem kui 50 aastat toodetakse selles linnas äsja lüpstud piimast komme “Gotiņa” (Lehmake), mille rikkalik maitse viib meid tagasi lapsepõlve, tuletades meelde päikest täis aega ja rõõmu täis igapäeva. Kommid, marmelaad, šerbett, iiriskommid, marjad šokolaadis ja muud maiustused on siinsete läti meistrite kätetöö – valmistatud armastusega, et Sinu igapäevas magusaid hetki väheks ei jääks!

Hind sisaldab:

* mugav reisibuss

* majutus Palanga hotellis ( 2-4-kohalised mugavustega toad)

* hommikusöögid

* eestikeelne ekskursiooniprogramm + giid-reisijuht kogu marsruudil

* kuurortmaksud

* praamisõit Kura Säärele

* parkimistasud ja teedemaks

* käibemaks

Lisatasu eest:

* sissepääsutasud

Sportlik Druskininkai

Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Teekond Leedumaale.

Õhtupoolikul jõuame Druskininkaisse – Poola ja Valgevene piiri läheduses asuv kuurort arvukate sanatooriumite ja mineraalveeallikatega. Sellest rohelusse uppuvast linnast on saanud paljudele tervise-turgutajatele esmaklassiline puhkekoht, sest siinsete mineraalvete omadused on sarnased kuulsa Saksa kuurordi Baden Badeni omadele ning kohalik ravimuda kuulub keemiliselt koostiselt Euroopa paremate hulka. Majutus hotellis.

2.päev : Lõbus ja seikluslik päev kuurortlinnas.

Külastame Druskininkai Veeparki, mis oma erinevate atraktsioonialadega annab suurepärase võimaluse lõbusalt aega veeta ja sportlikult lõõgastuda: mitmeid liutorud ( ka sähvivate välkude ja kõmiseva kõuemürinaga), suur ujumisbassein, millest on võimalik ujuda aastaringselt töötavasse välibasseini, 75 m pikkune kiirevooluline jõgi, mitmed mullivannid, saunad ja puhkeala lamamistoolidega.

Õhtupoolikul saavad soovijad ette võtta põneva reisi köisraudteel ning sõita uudistama 2011.a. avatud ja 31 miljonit eurot maksma läinud unikaalset siseruumides asuvat suusakeskust Snow Arena. Ainuke talispordikeskus Baltimaades, mis on aasta läbi avatud. Tõelised talispordihuvilised saavad siin keset sooja suve laskuda põnevatel suusaradadel või veeta aega lumelaual seigeldes.

3.päev :

Hommikusöök. Alustame tagasiteed. Peatus Panevežises.

Kojusaabumine hilisõhtuks.

Hind: 140.-

Hind sisaldab:

* bussitransport * ekskursioonid + giid – reisijuht kogu marsruudil

* ööbimine Druskininkai ***hotellis ( 2-kohalised mugavustega toad ) + 2 hommikusööki * tee- ja kuurortmaksud, parkimistasud * käibemaks

Lisatasu eest sissepääsupiletid ( orienteeruvad hinnad, euro ):

* veepark 4 tundi 19.- eurot * sõit köisraudteel ( 2 suunda) 5.- * Snow Arena 3.-

1.päev: Väljasõit varahommikul. Pealelõunal saabumine Palangasse. Õhtune jalutuskäik Leedu populaarseimas merekuurordis, mille kaunitel liivarandadel veedab igal aastal puhkust ligi pool miljonit inimest. Naudime linnamelu arvukate välikohvikutega merepromenaadil ja imetleme päikeseloojangut peaaegu kilomeetripikkusel meresillal. Ööbimine hotellis ( 2-4-kohalised mugavustega toad).

2.päev: Hommikusöök. Põnev dinosauruste park. Praamisõit Klaipedast Kura säärele. Rahvuspargi keskus Nida. Nõidade mägi aastatel 1979 – 1981 Leedu meistrite loodud unikaalsete puuskulptuuride ekspositsiooniga. Imetleme Põhja-Euroopa kõrgemaid rändliivaluiteid. Põnev delfiinide etendus. Õhtuks sõidame ööbima Kaunasesse.

Majutus Kaunase ***hotellis.

3.päev: Hommikusöök. Väljasõit Trakaisse. Kitsaste tänavate, väikeste puumajade, aedade, terrassidega linnake, mis oli 600 aastat tagasi Leedu pealinn. Suurvürst Gediminase poolt 1321.a. järvesaarele ehitatud 5 torni ja tõstesillaga kindlusloss. Teekond Trakai – Vilnius. Leedu Vabariigi pealinna sümboliks on linnusemäel kõrguv Gediminase torn. Kesklinn Nerise jõe ürgorus ja selle terrassidel on rikas ajalooliste ehitiste poolest. Kauni ansambli moodustavad Vilniuse ülikoolile kuuluvad hooned 16.-19.sajandist.

Soovi korral naudime õhtul veemõnusid Polüneesia saarte teemalises Vichy veepargis.

4.päev: Hommikusöök. Jalutuskäik Kaunase vanalinnas: uudistame valdavalt gooti- ja renessaans-stiilis hooneid, barokset raekoda ja kaupmehemaju 16.sajandist. Huvitavaks kontrastiks on 1,6 km pikkune jalakäijate tänav Laisves aleja.

Keskpäeva paiku asume tagasiteele. Kojusaabumine hilisõhtul.

Hind sisaldab:

* mugav reisibuss

* majutamine hotellis ( 2-4-kohalised mugavustega toad) + hommikusöögid

* eestikeelne ekskursiooniprogramm + giid-reisijuht kogu marsruudil

* kuurortmaks

* parkimistasud ja teemaks

* praamisõit Kura Säärele

Täiendava tasu eest:

* sissepääsutasud

1.päev:

Väljasõit varahommikul. Esimese peatuse lõunanaabrite juures teeme looduskaunis Siguldas, 1974.a.Gauja jõe maalilisse orgu rajatud rahvuspargi keskuses. Näeme Sigulda ordulossi varemeid, Gutmani koobast (suurim liivakivikoobas Baltimaades ), kuuleme legendi Turaida Roosist.

NB! Peatus Siguldas on võimalik asendada suursuguse Rundale lossi või põnevate Kuramaa hertsogite hauakambrite külastamisega.

Õhtupoolikul jõuame Palangasse, leedu populaarseimasse merekuurorti. Jalutuskäik kesklinna merepromenaadil ja peaaegu kilomeetripikkusel meresillal.

Majutus hotellis ( 2-4-kohalised mugavustega toad).

2.päev: Hommikusöök.

Põnev retk Dinosauruste pargis. Praamisõit Klaipedast Kura Säärele. Meeldejääv päev kauni looduse keskel : matk Põhja-Euroopa kõrgematele rändliivaluidetele, rahvuspargi keskus Nida, Nõidade mägi Leedu meistrite poolt loodud unikaalsete puuskulptuuridega, meeleolukas delfiinide etendus.

3.päev:

Hommikusöök. Palanga – Ventspils. Kuramaa pealinn Ventspils on muutunud Läti Vabariigi uusimaks turismimagnetiks. Kaunilt renoveeritud vanalinn, pargid, arvukad lilleskulptuurid ning Lõunamuuli promenaadid loovad linna külalistele meeldiva keskkonna kosutavaks puhkuseks. Ülevaatlik linnaekskursioon, jalutuskäik muulil. Majutus hotellis või kämpingus ( 2-4-kohalised mugavustega toad).

4.päev:

Hommikusöök. Hommikupoolik Ventspilsis. Soovijatel võimalik nautida linnavaadet ja meresõitu populaarsel lõbusõidulaeval “Hertsog Jacob”. Keskpäeva paiku alustame tagasiteed Eestisse. Kojusaabumine hilisõhtul.

Hind sisaldab:

* mugav reisibuss

* majutus ja hommikusöögid

* eestikeelne ekskursiooniprogramm + giid-reisijuht kogu marsruudil

* kuurortmaksud

* teemaks ja parkimistasud

* käibemaks

Täiendava tasu eest:

* sissepääsutasud

1.päev: Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Teekond läbi Läti ja Leedu. Õhtupoolikul ületame Leedu-Venemaa piiri. Õhtuks saabume Kaliningradi.
Kaliningrad – ajaloolise Ida-Preisimaa keskus Königsberg. Asutatuna 1255.a. Teutooni Ordu poolt, on linn püsinud aastasadu Euroopa ida- ja lääneosade vahelistel ristteedel. Peale II Maailmasõda toimunud Potsdami konverentsi otsuse põhjal muutus osa Ida-Preisimaa Saksa provintsist Venemaale kuuluvaks enklaaviks. Käesoleval ajal – Venemaa läänepoolseim osa, Kaliningradi oblasti keskus.
Majutamine hotellis.
2. päev: Hommikusöök. Linnaekskursioon Kaliningradis: suursugune katedraal ( 1333-1380), mille müüri ääres on saksa filosoof Kanti viimne puhkepaik, linna administratiivne keskus Võidu väljak, lossiplats. Ajaloolises kaitseehitises asuv muuseum “Friedlandi Väravad” pakub nostalgilist osalemist virtuaalsel jalutuskäigul mööda kunagises hiilguses Königsbergi. Põnevustpakkuv Königsbergi viimase komandandi kindral Otto Laschi maa-alune punker.
Õhtupoolikul vaba aeg Kaliningradis omal käel ringi vaatamiseks. Soovijad võivad uudistada Maailmamere muuseumi või külastada Euroopa vanimat loomaaeda.

3.päev: Hommikusöök. Väljasõit Svetlogorskisse. Ajalooline Rauchen tekkis 13.sajandi keskel väikese kalurikülana. Linna omapärane asukoht 45 m kõrgusel liivasel merevaigumäel, rohelus, kaunis rand, männimetsahõnguline mereõhk, pehme kliima koos tervistava meremuda ja mineraalveeallikatega muutis pisikese asula 19.sajandi alguseks “väikese Šveitsi” kuulsusega kuurortpiirkonnaks.
Jantarnõi – linn, mille läheduses on peidus 90% kõikidest maailma merevaiguvarudest ja milles asub ainuke tegutsev merevaigukarjäär. Uudistame kaevanduse panoraami ja kuuleme mõndagi huvitavat merevaigu ajaloost.

4.päev: Hommikusöök. Vaba aeg. Alustame tagasiteed. Kojusaabumine hilisõhtul.

Hind sisaldab:
* mugav reisibuss
* ekskursiooniprogramm + giid-reisijuht kogu marsruudil
* ööbimine hotellis + hommikusöögid
* teedemaksud ja parkimistasud

Täiendava tasu eest:
* Venemaa viisa ja tervisekindlustus ( ca 61.-)
* tasulised sissepääsud

Hind sisaldab:
* ööbimine kämpingumajades
* laevapiletid Tallinn – Helsingi – Tallinn, bussi ülevedu
* mugav reisibuss

* giid-reisijuht kogu marsruudil

* käibemaks

1.päev: Väljasõit varahommikul. Laevasõit Tallinn – Helsingi. Teel Oulusse ( 612 km ) lühike peatus Lahti suusahüppemägede jalamil.

Majutus kämpingumajades Oulu lähistel.

2.päev: Päev Oulus. Tutvumine linnaga. Võimalus külastada Põhjamuuseumi, Teadus- ja Tehnikamuuseumi ( Tietomaa ) ning nautida keset talvepakast suplust troopilises ujulas. Majutus samas kämpingus.

3.päev: Tutvume maailma põhjapoolseima loomaaiaga Ranuas.Näeme ilveseid, põtru, jääkarusid, polaarrebaseid – kokku 60 liiki imetajaid ja linde nende arktilises elukeskkonnas.Ranua – Rovaniemi – 80 km. Lapimaa pealinn asub põhjapolaarjoonel. Linna lähedal Pajakülas kohtume Jõuluvana ja tema tublide abilistega. Võite käia põdraaias, pildistada end koos Jõuluvanaga, osta kõikvõimalikke jõuluteemalisi suveniire ning lapi käsitööd ja saata sõpradele tervituskaarte otse Jõuluvana Postkontorist. Majutus.

4.päev: Väljasõit varahommikul. Pikal bussisõidul Helsingisse aitab jõulumeeleolu hoida muinasjutuliselt kaunis Põhjamaa loodus lumevaibaga kaetud metsade ning jäätunud järvedega. Laevasõit Helsingi – Tallinn. Saabumine Tallinna hilisõhtul.

1.päev: Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Teekond läbi Läti ja Leedu. Õhtupoolikul Leedu- Valgevene piiri ületus. Õhtuks saabume Valgevene pealinna. Minsk – esmamainitud 1067.a., ca 1,7 miljonit elanikku. Rohkelt sõdades kannatada saanud linn, kus vanu ehitisi on säilinud väga vähe. Avarad hoolitsetud väljakud, laiad rohelusse uppuvad bulvarid ning nõukogudeaegne omanäoline arhitektuur annavad linnale erisuguse ilme võrreldes naabruses asuvate Ida- ja Kesk-Euroopa linnadega.
Majurtamine hotellis.

2.päev: Hommikusöök. Linnaekskursioon Minskis: parlamendihoone, suursugune Sõltumatuse prospekt toretsevate galeriide ja arvukate söögikohtadega, Pisarate Saar ja ajalooline Troitski linnaosa. Lõunapaus.
Päeva teisel poolel väljasõit kliendi valikul :
1.variant => ekskursioon sõjaajaloo muuseumis “Stalini Liin” : saame lähemalt uurida sõjaaegseid komandopunkte, kaevikuid, blindaaže, mitmesugust vene sõjatehnikat – helikoptereid, “katjušat”, istuda päris tankis, tutvuda erinevate suurtükkidega, vaadata kuidas elati partisanide külas.
2.variant => ekskursioon Dudutki vabaõhumuuseumisse, kus elustub Valgevenemaa 18.sajandi külaelu. Külastame pottsepa ja puusepa töökodasid, sepikoda ja tuuleveskit. Pagari juures maitsema omavalmistatud võiga värsket leiba, imetleme õlgpunutisi valmistavate meistrite käteosavust.

3.päev: Hommikusöök. Väljasõit ajaloolisse UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Miri kindluslossi. Aastal 1568 kuulsa Radziwillide suguvõsa käsutusse läinud ehitisest kujundati võimas kivilinnus ning selle juurde renessanspalee uhkete lossimüüride ja bastionidega.
Õhtupoolikul veedame soovi korral aega suuruselt Euroopa viiendas vabaajakeskuses ( sise- ja väliajal paiknev suur veepark põnevate atraktsioonide ja liutorudega, spa-keskus erinevate saunadega, 5D kino, mõnusad söögikohad, närvekõditav Dark Ride atraktsioon jne ) või soovi/võimaluse korral külastame rahvusvaheliselt tuntud Valgevene Riikliku Tsirkuse suurepärast etendust.

4.päev: Hommikusöök. Vaba aeg ostudeks ja kodustele suveniiride ostmiseks.
Alustame tagasiteed Eestisse. Kojusaabumine hilisõhtul.

Hind sisaldab:
* mugav reisibuss
* majutus Minski **/*** hotellis ( 2-4-kohalised toad) + hommikusöögid
* ekskursiooniprogramm + giid-reisijuht kogu marsruudil
* teedemaksud ja parkimistasud

Täiendava tasu eest:
* Valgevene viisa ja tervisekindlustus ( ca 23.-€ )
* tasulised sissepääsud

1.päev: Väljasõit varahommikul kokkulepitud kohast. Sõidame läbi Baltimaade, Poola. Teel põgusad peatused. Ööbimine hotellis Varssavi lähistel.

2.päev: Hommikusöök. Varssavi – Krakov ca 300 km. UNESCO maailmapärandi nimekirja onkantud nii Krakov kui linna külje all asuv Wieliczka – maa-alune linn endises soolakaevanduses. Umbes 2 tunniks sukeldume ligi 300 km pikkusesse käikude labürinti. näha võib jälgi soola kaevandamise 700-aastasest ajaloost. Soolast on välja raiutud imelisi skulptuure, vanimad 16.sajandist, kabeleid ja kirikuid, kus kogu sisustus on soolast. Neis maa-alustes ruumides korraldatakse kontserte, viiakse läbi jumalateenistusi ja laulatustseremooniaid.
Õhtul põgus tutvumine Krakoviga, mis on olnud Poola pealinn, kuningate residents ja kroonimislinn ning kirikuvõimu keskus. Siin asub Poolamaa vanim, 1364.a. asutatud Jagiellooni ülikool. Uudistamist väärivad toomkirik ja Poola sümboliks kujunenud endine kuningaloss Waweli linnamäel. Säilinud on rohkesti erinevatel ajastutel ehitatud kirikuid, tornide ja väravatega linnamüür. Vanalinnas on iga maja omaette vaatamisväärsus. Keskaegsetel tänavatel müüvad oma taieseid kunstnikud, võib kuulata tänavamuusikuid, või veeta aega mõnes õdusas kohvikus.Soovi korral on võimalik nautida veemõnusid Euroopa ühes suuremas veelõbustuspargis.Majutus noortehotellis.

3.päev: Peale hommikusööki pisut vaba aega suveniiride ostmiseks. Seejärel asume tagasiteele. Ööbimine hotellis Varssavi lähistel.

4.päev: Hommikusöök. Jätkub pikk teekond läbi Poola-Leedu-Läti. Põgusad peatused. Koju jõuame hilisõhtul.

5-päevasel reisil lisaks
*Auschwitz-Birkenau memoriaal või
*väljasõit mägedesse või
*ekskursioon Varssavis

Ungari pealinna Budapesti ja Poola endise kuningalinna Krakovi vaatamisväärsemad paigad. Maa-alune linn 700-aastases Wieliczka soolakaevanduses.

1.päev: Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Teekond läbi Baltimaade, Poola põgusate peatustega teel. Ööbimine Poolas Varssavi lähistel.

2.päev: Hommikusöök. Läbime Poola ja Slovakkia, ületame Tatra mäestiku. Õhtuks jõuame Ungari pealinna Budapesti. Majutus hotellis /noortehotellis.

3.päev: Hommikusöök. Linnaekskursioon Budapestis: näeme kuningapaleed, majesteetlikku Matyase kirikut, kaluribastioni kauneid torne. Pesti poolsest osast jäävad meelde võimas parlamendihoone, Kangelaste väljak, ooperimaja. Õhtupoolikul väljasõit maalilisse väikelinna Szentendresse, kus võimalik külastada unikaalset martsipanimuuseumi. Väljasõidu võib asendada Budapesti termide külastusega. Majutus samas hotellis/noortehotellis.

4.päev: Hommikueine hotellis. Budapest – Karakov (ca 395 km). 1000-aastase ajalooga Krakov on Poola endine pealinn, kuningate residents ja kirikuvõimu keskus. Uudistamist väärivad toomkirik ja Poola sümboliks kujunenud kuningaloss Waweli linnamäel. Säilinud on hulgaliselt erinevatel ajastutel ehitatud kirikuid, tornide ja väravatega linnamüür. Vanalinnas on iga maja omaette vaatamisväärsus. Siin asub Poola vanim, 1364.a. asutatud Jagiello Ülikool. Ööbime noortehotellis.

5.päev: Hommikusöök. UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja on kantud nii Krakov kui ka linna külje all asuv Wieliczka – maa-alune linn endises soolakaevanduses. Wieliczka ülirikkalikud soolavarud olid Krakovi õitsengu aluseks. ca 2 tunniks sukeldume ligi 300 km pikkusesse käikude labürinti, kus võib näha jälgi soola kaevandamise rohkem kui 700-aastasest ajaloost. Soolast on välja raiutud imelisi skulptuure, vanimad 16.sajandist, kabeleid ja kirikuid, kus kogu sisustus on soolast. Neis maa-alustes ruumides korraldatakse kontserte, viiakse läbi jumalateenistusi ja laulatustseremooniaid.
Peale ekskursiooni asume tagasiteele. Ööbimine Poolas.

6.päev: Hommikusöök. Teekond läbi Poola-Leedu-Läti. Koju jõuame hilisõhtuks.

Ekskursioonid Budapestis ja Viinis. Schönbrunni loss.

1.päev: Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Teekond läbi Baltimaade, Poola. Põgusad peatused teel. Ööbimine hotellis Varssavi lähistel.

2.päev: Hommikusöök. Jätkub pikk teekond Poolas ja Slovakkias. Hilisõhtuks jõuame Ungari pealinna Budapesti. majutus hotellis/noortehotellis.

3.päev: Hommikusöök. Budapesti linnaekskursioonil näeme majesteetlikku Matyase kirikut, Kaluribastioni kauneid torne ja kuningapaleed. Pesti-poolsest osast jäävad meelde parlamendihoone, Kangelaste väljak, ooperimaja. Õhtuhämaruses naudime vaadet linnale Gellerti mäelt. Soovi korral võimalik külastada termaalbasseine või sõita laevaga ilusal sinisel Doonaul. Majutus samas hotellis/noortehotellis.

4.päev: Hommikusöök. Teekond Budapestist Viini (ca 280 km). Tutvumine Austria pealinnaga:
Püha Stephani katedraal, keisriloss Hofburg, ooperiteater, raekoda, valsikuningas Straussi mälestusmärk linnapargis, turistide lemmikuks kujunenud Friedensreich Hundertwasseri omapärase arhitektuuriga majad. Võimalik on külastada Habsburgide suveresidentsi – kauni pargiga Schönbrunni lossi. Võtame aega, et maitsta struudlit ja kuulsat Sacheri torti mõnes Doonaulinna arvukatest kohvikutest või jalutada Prateris, lõubustuspargis, kus asub ka Viini sümboliks kujunenud 65 m kõrgune vaateratas Riesenrad.

5.päev: Hommikusöök. Asume tagasiteele, sõit läbi Tšehhi, Poola. Ööbimine hotellis Varssavi lähistel.

6.päev: Hommikusöök. Jätkub sõit läbi Poola ja Baltimaade. Hilisõhtuks jõuame koju.

Tutvume Praha kindluse ja kuningalossiga, jalutame Karli sillal, kuulame raekoja kellamängu ja naudime nn.laulvate purskkaevude etendust.
Väljasõit kaunisse kuurortlinna Karlovy Varysse, mineraalveeallikad ja suplus termaalbasseinis või Moseri klaasitehase külastus. Karlštejni loss ja vahakujude muuseum. Suvistel reisidel lisaks karstikoopad. Jalutuskäik “Tšehhi paradiisi”matkarajal liivakivikaljude vahel .

Ööbimine hotellis + hommikusöögid.

1.päev: Väljasõit varahommikul kokkulepitud kohast. Sõidame läbi Baltimaade, õhtuks jõuame Poola. Ööbimine hotellis Varssavi lähistel.

2.päev: Hommikusöök. Jätkub pikk teekond Poolas, Tšehhis. Kui ilm lubab, põikame Tšehhi paradiisi, kus matkarajad kutsuvad jalutuskäigule vaheldusrikka maastikuga looduskaitsealal Prachovske Skaly nime kandvate liivakivikaljude vahel. Just selles paigas tegutses Tšehhi muinasjuttudest tuttav õilis röövel Rumcajs. Õhtul saabumine Tšehhimaa pealinna, mida on nimetatud saja torni linnaks, kuldseks Prahaks ja väikeseks Pariisiks. Majutus hotellis/noortehotellis.

3.päev: Hommikusöök hotellis. Väljasõit Karlštejini. Ekskursioon Böömimaa kuninga ja Rooma riigi keisri Karl IV käsul 14.saj. alguses kroonijuveelide ning pühade reliikviate kogu hoiukohaks ehitatud kindluslossi territooriumil. Lisaks võimalik vaadata põnevat ekspositsiooni vahakujude muuseumis. Õhtupoolikul tutvumine Prahaga. Linna värvika ajaloo tunnistajaiks on lugematu hulk 10.- 20.sajandist pärit eri stiilis arhitektuurimälestisi. Näeme kindlust, kuningalossi ja Püha Vituse katedraali, kuulame raekoja kellamängu. Jalutame kunstnike ja muusikute lemmikpaigas Karli sillal ja vanalinna romantilistel tänavatel. Õhtul külastame võimaluse korral (sõltub ilmast) nn.laulvate purskkaevude etendust.Majutus samas hotellis.

4.päev: Hommikusöök. Brno lähedal asub maailmakuulus Moraavia karstiala, ligi 100 km2 künklikku maastikku, mida läbistavad voolava vee poolt Devoni ajastu lubjakivisse uuristatud sügavad orud. Suurim vaatamisväärsus selles piirkonnas on 138,7 m sügavune Macocha kanjon ja sellega ühenduses olevad Punkva koopad. Teeme kaasa põneva, umbes tund aega kestva matka maa-aluses labürindis (ca 720 m) ja ligi

poolekilomeetrise paadiretke Punkva jõel. Edasi sõidame Krakovisse. Ööbimine hotellis/noortehotellis.

5.päev: Hommikusöök. Tutvume põgusalt Poola kuningate residentsi ja kroonimilinna Krakoviga. Uudistamist väärivad Toomkirik, tornide ning väravatega linnamüürid, endine kuningaloss Waweli linnamäel. Siin asub Poola vanim, 1364.a.asutatud Jagiello ülikool. Seejärel asume tagasiteele. Ööbimine Poolas.

6.päev: Hommikusöök. Poola – Baltimaad. Koju saabume hilisõhtul.

Tutvume Austria pealinnaga: Püha Stephani katedraal, keisriloss Hofburg, valsikuningas Straussi mälestussammas linnapargis, Hundertwasseri põnevad kirjud majad. Külastame Habsburgide suveresidentsi – kauni pargiga Schönbrunni lossi. Lisaks põnev retk Moraavia karstialal, Punkva koopad ja Macocha kanjon, paadisõit maa-alusel jõel.

Ööbimine hotellis ja noortehotellis + hommikusöögid.

Mägijärv Vrbicke Pleso

Aktiivne puhkus Kõrg- ja Madal-Tatrates: sõit köisraudteel suurepäraste vaadetega maalilisele ümbrusele, matkad mägedes, retk karstikoopasse, veemõnude nautimine veepargis või termaalbasseinides , parvesõit jõel. Orava loss (13.saj.).
Soovi korral peatus Krakovis, linnaekskursioon. Wieliczka soolakaevanduse labürindid.

NB! Erinevad programmid 6 või 7 päeva.
Sobib reisimiseks ajavahemikul 15.mai – 15.september

NÄIDISKAVA

1.päev: Väljasõit varahommikul kokkulepitud kohast. Teekond läbi Baltimaade. Õhtul jõuame Poola. Ööbimine hotellis Varssavi lähistel.

2.päev: Hommikusöök. Jätkub sõit Poolas. UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja on kantud Krakovi külje all asuv Wieliczka – maa-alune linn endises soolakaevanduses. Umbes kaheks tunniks sukeldume ligi 300 km pikkusesse käikude labürinti, kus võib näha jälgi soola kaevandamise 700-aastasest ajaloost. Soolast on välja raiutud imelisi skulptuure,vanimad 16.sajandist, kabeleid ja kirikuid, kus kogu sisustus soolast Neis maa-alustes ruumides korraldatakse kontserte, viiakse läbi jumalateenistusi ja laulatustseremooniaid.

Õhtuks jõuame Slovakkiasse. Majutus hotellis või kämpingumajades.

3.päev: Hommikusöök. Päeva alustame 2,2 km pikkuse tutvumiskäiguga Demänovska karstikoobastiku kauneimasse – Vabaduse koopasse.

Slovakkia keskosas ulatub 80 km pikkuselt läänest itta Madal-Tatrate ahelik, tõeline paradiis loodushuvilistele. Madal Tatra Rahvuspargi üks armastatumaid puhkekohti on Demänovska dolina – org aheliku põhjaküljel. Köisraudtee viib meid mägedesse (1424m), kust avaneb suurepärane vaade maalilisele ümbrusele. Ilusa ilmaga võib soovi korral ette võtta Chopoki mäetipu(2024 m) vallutamise.

Õhtutunnid veedame veepargis või Bešenova termaalbasseinides.

4.päev: Hommikusöök. Väljasõit Pieniny Rahvusparki Poola-Slovakkia piiri ääres. 1969.a. loodud Pieniny on Slovakkia rahvusparkidest väikseim. Selle piirkonna peamine turismiatraktsioon on parvesõit Dunajeci jõel. Muhedad parvepoisid sõidutavad teid läbi Dunajeci kanjoni, mis on suurim Kesk-Euroopas. Teekond valgete lubjakivikaljude vahel kestab umbes poolteist tundi. Seejärel on võimalik mõnusas õhkkonnas nautida kohalikke rahvustoite goralite rahvamuusika saatel (ettetellimisel lisatasu eest)

5.päev: Hommikusöök. Külastame jõe kohal 112 meetrisel järsul kaljukünkal kõrguvat Orava kindluslossi (13.sajand). Seejärel alustame kojusõitu. Ööbimine Poolas.

6.päev: Hommikusöök. Jätkub teekond Poolas ja Baltimaades. Põgusad peatused teel.

Hilisõhtuks jõuame koju.

Hind grupile 42 õpilast alates a´ 245 € + 3 täiskasvanud saatjat tasuta

Hind sisaldab:

* mugav reisibuss, teemaksud, parkimised

* 2 ööbimist Poolas, hommikusöögid

* 3 ööbimist Slovakkias, hommikusöögid

* giid-reisijuhi teenus

* käibemaks

Lisatasu eest:

*reisikindlustus

*vaatamisväärsuste ja atraktsioonide piletid

NB! Kaasa mugav matkamiseks sobiv riietus ning kinnised tugeva tallaga jalanõud!

Matkade pikkus ja marsruudid sõltuvad ilmast

Päev Budapestis: majesteetlik Matyase kirik, uhkete tornidega Kaluribastion, kuningapalee. Tutvumine Egeri linna ja kindlusega. Retk Euroopa ühes suuremas, Aggteleki karstikoobastikus. Suplus koopabasseinis. 7-päevasel reisil lisandub väljasõit Doonau paremkalda linnadesse või Balatoni järve äärde. Ööbimine hotellis + hommikusöögid.

Baierimaa pealinn München. Romantiline Oberammergau. Legendaarse Baieri kuninga Ludwig II lemmikloss Neuschwanstein. Imelised Baieri Alpid – sõit köisraudteega. Vee- ja/või seikluspark. Doonau lubjakivikaljud, laevasõit jõel.

Teel Baierimaale ööbimine Prahas. Soovi ja võimaluse korral “laulvate purskkaevude”etendus.

Majutus noortehotellis, hommikusöögid.

Erinevad programmid, küsi pakkumist oma grupile.

Austria pealinn Viin: keisriloss Hofburg, Püha Stephani katedraal, Hundertwasseri majad, valsikuningas Straussi mälestussammas, kauni pargiga Schönbrunni loss. Mozarti sünnilinn Salzburg. Väljasõit Bad Dürrnbergi soolakaevandusse. Maaliliste järvedega suvitus- ja turismipiirkond Salzkammergut. Peatus St. Wolfgangis või Gmundenis Traunsee ääres.

Erinevad programmid, täpsusta!

  • Välisreiside nimekirjas on näidishinnad grupile 42 õpilast +3 tasuta saatjat